Barcelona - słoneczne plaże i perły architektury

[tagi: Hiszpania, Katalonia, tanie loty, architektura, Gaudi, morze, plaża, słońce, pogoda, FC Barcelona, Camp Nou, Sagrada Familia, Park Güell, Tibidabo, Costa Brava]

Bus Turístic to sieć trzech linii dwupiętrowych, objazdowych autobusów stanowiąca doskonały sposób na pobieżne zapoznanie się z wszystkimi atrakcjami Barcelony (i dokładne z dwoma - trzema) w ciągu jednego dnia. Linie: czerwona, niebieska i zielona (nadmorska, sezonowa - od 3.IV do 27.IX) spotykają się w kilku miejsach zapewniając wygodną i zsynchronizowaną przesiadkę. Sieć posiada ponad 40 przystanków przy każdej ważniejszej atrakcji Barcelony. Bilet jednodniowy kosztuje 21€, dwudniowy (2 dni pod rząd) - 27€, obydwa rodzaje biletów ważne są na wszystkie trzy linie. W ramach takiego biletu można wsiadać/wysiadać/przesiadać się nieograniczoną liczbę razy w trakcie okresu ważności biletu. Dołączona do biletu książeczka z ponad 40 zniżkami zachęca do skorzystania z podróży już na samym początku wizyty w Barcelonie. Zniżki dotyczą nie tylko atrakcji turystycznych, ale również najpopularniejszych sieci szybkich samoobsługowych restauracji - Fresco, KFC, Pans, Mc Donalds.
Autobusy wyposażone są w przewodniki głosowe w kilku językach, jednak brak wśród nich polskiego.

Uwaga! Po Barcelonie kursują także inni przewoźnicy niż Bus Turístic, oferujący podobną usługę za podobną cenę. Nie operują jednak trzema liniami, ich trasy przejazdu wyglądają nieco inaczej, a także co najważniejsze, nie dołączają oni do biletu książeczki ze zniżkami.
Bus Turístic poznać po biało-turkusowo-czerwonym nadwoziu i nazewnictwie linii: niebieska (ang. Blue, hiszp. Azul, kat. Blava), czerwona (ang. Red, hiszp. Roja, kat. Vermella), zielona (ang. Green, hiszp. Verde, kat. Verda).